STPM is the best way to success

Francis Barnabas Abot on Facebook:

STPM IS THE BEST WAY TO SUCCESS❤

Okay nak la jugak share tentang form 6 ni. I will share it for you the benefit when you’re enter Form 6 than others high school.

First dulu memang tak nak masuk form 6, sebab orang cakap form 6 ni macam low la dari student diploma, Asasi or Matriks. But, here i will show you the Form 6 student are one of better high school that can be success in life. Dulu aku dapat jugak tawaran UPU, Politeknik di Shah Alam, mak aku tak bagi sebab jauh dan kekangan perbelanjaan walaupun ada Pinjaman PTPTN. Lagi satu, yuran di STPM adalah sangat murah. Hanya bayar untuk buku kerja dan alat bantu mengajar jak. Kalau sekolah berasrama pun free dia bagi duduk hostel dan makanan jugak percuma. See, your choice is on your hand.

Lepas tu, aku teruskan jela masuk Form 6 sampai habis. First sem, sebab aku dah mula tanam niat nak masuk form 6, aku dapat PNGK 3.75. Aku ambi subjek Geo, BM, Seni dan Pengajian Am. Sebab kat form 6 semua cikgu yang bagi maklumat, suap sana sini dan bimbing sepenuh masa. Kalau diploma , we have to find it by ourself. See, that is the point when you enter Form 6 than others. Cikgu memang bimbing dari A until Z. Memang akan suap habis habisan. Usaha dan iltizam dari kita jer kena push bagi kat cikgu yang tolong kita. Kalau kitak tak tolong diri kita jugak, tu pun takda mana cikgu nak tolong. Lepas tu, sem 2 aku dapat 3.58 jer sebab mood gawai tu ada. But i still usaha untuk belajar. Sem 3 makin menurun ke 3.18. Usaha jugak boleh capai 3.00 ke atas. At the end, i got 3.92 as my final result. Thank cikgu2 kawan2 ibu bapa yang tak kurang dalam bimbingan dan tunjuk ajar.

One kebaikan jugak masuk form 6 adalah boleh mengulang subjek. Sem 1 dan Sem 2 boleh diulang mengikut kemampuan sendiri. Kalau dapat A- tu nak ulang untuk dapat A, ulang lah selagi mampu. Syukur jugak dulu mengulang subjek sem 1&2 akhirnya final result dapat. 3.92. SYUKUR DAN THANKS LORD.

Now, i was enter University Sains Malaysia for my degree. Thanks Form 6 :heart::blue_heart: